Kawa ziarnista

Kawa ziarnista, którą mamy przyjemność Ci zaprezentować to ziarna jakości speciality. Jako rzemieślnicza palarnia kawy doskonale wiemy jak istotna jest dobra kawa w Twoim ekspresie, dlatego proponujemy Ci doskonałą, świeżo paloną kawę z różnych zakątków świata, tzw. single oraz mieszanki espresso. Sprawdzą się one w każdym ekspresie ciśnieniowym. Prawdziwy miłośnik kawy bardzo często staje przed wyzwaniem: jaką kawę kupić tym razem? Sprawa nie jest wcale taka prosta, wybór jest bowiem ogromny. W naszym sklepie internetowym, znaleźć można jednak tylko najlepsze kawy, które zachwycają jakością, aromatem i niepowtarzalnym smakiem. Tu każdy wybór będzie najlepszy!

18 z 18 artykułów

NAJLEPSZA KAWA ZIARNISTA | DOBRA KAWA ZIARNISTA

Kawa ziarnista, którą znajdą Państwo w naszej palarni to tzw. Speciality Coffee. Pochodzi ona głównie z małych plantacji, położonych w miejscach, gdzie mamy do czynienia z idealnymi warunkami do uprawy kawowca. Fakt, że zbierana i obrabiana jest z wielką starannością sprawia, że nie jest to kawa przemysłowa. Na uwagę zasługuje także to, że uprawiana jest metodami naturalnymi. Także 'dopieszczona' jest na każdym etapie, od momentu uprawy, aż po transport do Europy i wypalanie w naszym piecu.

Segment kaw określanych mianem "speciality" narodził się w latach 80 XX wieku. Zauważono, że kawa ziarnista kawie nierówna i, że niektóre z nich są wyjątkowo dobre, jedwabiste oraz pełne smaku. Decydować o tym miała m.in. dbałość u jakość upraw. Zdecydowana większość kaw dostępnych na naszym rynku jest przeciętna w smaku. Kupowana w zasadzie jako źródło kofeiny. Jeżeli więc jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy, szukającym bogatego i intensywnego aromatu, którego nie można znaleźć w kawach oferowanych w supermarketach to kawa ziarnista z naszego sklepu jest właśnie dla Ciebie!

Dlaczego świeżo palona kawa ziarnista to najlepszy wybór?

Kawę, którą znaleźć można w naszym sklepie cechuje nie tylko najwyższa jakość samych ziaren, ale przede wszystkim niezwykły aromat. Bardzo ważny jest jednak fakt, że wypalamy ją dopiero w momencie złożenia przez Państwa zamówienia, dzięki czemu do każdego klienta trafia kawa ziarnista wypalaną specjalnie dla niego, bezpośrednio przed wysyłką zamówienia, co jest gwarancją otrzymania świeżej i najbardziej aromatycznej kawy. Świeżo palona kawa ziarnista jest bezkonkurencyjna, o czym warto przekonać się, testując ją samemu!

Warto wiedzieć, że dane kawy mogą smakować na wiele różnych sposobów. Zależne jest to m.in. od tego w jakim kraju i na jakiej wysokości nad poziomem morza była ona uprawiana, czy też jaką metodą zostały obrobione ziarna tuż po zbiorach. Na smak wpływa także stopień palenia kawy. Ciekawostką jest to, że ta sama kawa wypalona na różne stopnie (np. jasny, średni czy ciemny) będzie różniła się znacząco smakiem. Większość naszych kaw wypalamy na stopień średni, Full City lub Full City+. Pozwala nam to uzyskać najlepszy balans pomiędzy słodyczą, kwasowością oraz goryczą, które występują w ziarnach. Wszystkie szczegóły, wraz z opisem profili smakowych znajdą Państwo po kliknięciu na wybrany produkt. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakupy w naszym sklepie internetowym gwarantujemy, że oferowana przez nas kawa ziarnista będzie zawsze świeżo palona i dotrze do naszych klientów, wtedy kiedy jest najbardziej aromatyczna.

Wspomnieć należy także, że ziarna tuż po wypaleniu potrzebują "odpoczynku". Związane jest to z naturalnym procesem odgazowania ziaren, który ma swój początek podczas, gdy znajduję się one jeszcze w piecu bębnowym. Po trzech, czterech dniach od daty palenia ziarna nabierają niesamowicie intensywnego aromatu.

Czy dobra kawa ziarnista musi być droga?

Przyjęło się twierdzenie, że dobrej jakości kawa ziarnista musi kosztować ponad 100 zł, czy to prawda? Nie! Kawę taką najlepiej kupować bezpośrednio u producenta, czyli w palarni oferującej świeżo palone kawy. Nasza palarnia kawy pomija pośredników, dlatego cena dobrej kawy nie przekracza kwoty 90 zł - 100 zł za 1 kg. Wyjątkiem od tej reguły są np. rzadkie ziarna sezonowe, których cena może sięgać 120 zł - 150 zł za 1 kg.
Zapraszamy!

kawa ziarnista