Kawa do ekspresu

Kawa do ekspresu ciśnieniowego nie jedno ma imię. W tej kategorii znajdą tu Państwo nasze niezwykle aromatyczne, autorskie mieszanki, które doskonale sprawdzą się w ekspresie ciśnieniowym, jako espresso bądź kawy mleczne. To wyjątkowe blendy najlepszych kaw specialty. Kompozycje doskonałych, wysokogatunkowych kaw Arabica lub z dodatkiem Robusty idealnie sprawdzające się w ekspresach każdego typu. Nasze świeżo palone mieszanki to najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego, jaką mogą Państwo znaleźć.

Najważniejszym parametrem dobrej kawy jest świeżość ziaren oraz smak, przepełniający przygotowaną filiżankę. Dobra kawa to także kwintesencja świetnego humoru, codziennych poszukiwań i dążenia do doskonałości. A jaką kawę Ty polubisz najbardziej? Kawa to przede wszystkim aromat, a ten zależy od ziaren, czyli podstawy każdej dobrej kawy. Jak wiadomo, popularność dostępnych kaw jest bowiem zależna od prezentowanego aromatu, mniejszej, bądź większej słodyczy. Również goryczy, a także charakteru, miejsca uprawy i techniki obróbki ziaren po zbiorach. Tym samym, nie ma kilku takich samych kaw, gdyż każda ma swój odmienny profil smakowy. Podczas parzenia w ekspresie ciśnieniowym, uwydatniają wszystkie posiadane walory. Kawa lepsza, aromatyczna i dedykowana kawoszom to taka, która pochodzi z mniejszych plantacji lub w których wszystkie działania nawiązują do dawnych tradycji uprawy kawowca. Taka kawa to historia i ciężka praca rolników na plantacjach, a następne palarni kawy, która wydobędzie z niej to, co najlepsze, tworząc odpowiedni profil smakowy. Efekty tych prac możemy potem poczuć podczas degustacji.

Wybór należy do Ciebie

Lubisz małą czarną o poranku, która szybko stawia Cię na nogi i doda energii przed pracą lub treningiem? A może wolisz delikatniejszą, mleczną, otuloną kremową pianką latte macchiato, świetnie prezentującą się w szklanym naczyniu, a może Flat White na podwójnym espresso? Twoja kawa odzwierciedla indywidualne predyspozycje, a przecież każdy może mieć przecież zupełnie inną potrzebę przygotowania napoju. Pamiętaj, że własne przekonania, a w rezultacie także dbałość o to, co pijesz to założenia, o które warto dbać, aby cieszyć się idealnym aromatem kawy do ekspresu ciśnieniowego. Twoja kawa to indywidualne podejście, to także smak, którego możesz poszukiwać latami. Nie wiesz, na co się zdecydować? Spokojnie, zaraz Ci pomożemy!

Jaka jest Twoja idealna kawa do ekspresu ciśnieniowego?

Kawa dedykowana ekspresom ciśnieniowym to przede wszystkim taka, która jest przede wszystkim świeżo palona oraz dobrze smakuje, a podczas picia umożliwia niejako tworzenie rytuału, niezwykłego spotkania z napojem o wyjątkowym charakterze. Dla wielu osób to właśnie kawa jest jednym z najważniejszych wyznaczników udanego dnia. To także element spajający wizję serdecznego spotkania z przyjaciółmi lub rodziną, myślą o regeneracji po ciężkim dniu w pracy, czy relaksującym popołudniu. To, jaką kawę pijesz ma duże znaczenie w aspekcie zdrowia, samopoczucia i dobrych relacji. Wybierz kawę wysokiej jakości z palarni kawy.

Jaką kawę do ekspresu ciśnieniowego wybrać, by spełniała Twoje oczekiwania?

W naszej ofercie znajdziesz klasyczne mieszanki 100% Arabica, w skład której wchodzą ziarna uprawiane na plantacjach w Brazylii z dodatkiem najlepszej kawy kolumbijskiej oraz z Kostaryki. Dla wielu wprawionych smakoszy i kawoszy jednocześnie bledny Finest Espresso #01 oraz Finest Espresso #02 to najpopularniejsze i najbardziej udane mieszanki kaw. Te dwa blendy są dobrym produktem na tzw. początek przygody kawą specialty. Na pewno warto o nich pomyśleć tuż po zakupie własnego ekspresu. Kawa do ekspresu ciśnieniowego, będąca klasyczną Arabiką na pewno Ci zasmakuje. To również bardzo uniwersalna kawa, która umożliwi przygotowywanie najrozmaitszych odmian napojów dostępnych w menu urządzenia.
Inną alternatywą kawy do ekspresu ciśnieniowego będzie mieszanka z dodatkiem Robusty, której najbardziej znaną cechą jest lekko gorzki posmak. Dodatek Robusty zapewni także wyższą zawartość kofeiny w kawie. Wybór pomiędzy 100% Arabiką, a mieszanką z dodatkiem Robusty  jest uzależniony od indywidualnych preferencji. Kawę Finest Crema #01 wypalamy nieco ciemniej, co w połączeniu z dodatkiem 15% Robusty nadaje jej wyjątkowego charakteru. Wypróbuj nasze mieszanki do ekspresu z tej kategorii, by wybrać taką, która idealnie połączy się z Twoimi kubkami smakowymi. Tu każdy wybór jest dobry :)
Jeśli nie wiesz, jaką kawę kupić to pokieruj się naszymi specjalnie przygotowanymi parametrami. Istotnym wskaźnikiem będzie tutaj chociażby ocena organizacji Specialty Coffee Association (SCA). Im wyższa, tym pewność zakupu kawy o niebywałym smaku i wyrafinowanym połączeniu nieprzeciętnych składników. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Wybór kaw do ekspresu ciśnieniowego – kilka przydatnych informacji

O smaku przygotowywanej kawy nie decyduje wyłącznie zastosowany rodzaj mieszanki, ale przede wszystkim jakość jej przygotowania i świeżość. To dlatego pamiętaj, by zawsze sięgać po kawę o jak najkrótszej dacie palenia. Do ekspresu ciśnieniowego dobrze sprawdzi się kawa o średnim stopniu palenia. W naszej palarni większość kaw wypalamy na stopień Full City, czyli średni. Każda mieszanka jest inna i prezentuje bogactwo smaku, dlatego polecamy wybranie min. 2 różnych opakowań, aby porównać ich profile smakowe oraz wybrać najbardziej nam odpowiadający.

Ekspres ciśnieniowy – gotowa kawa w kilka sekund

To prawda, że w ekspresie ciśnieniowym kawa powstaje w zaledwie chwilę. Niezapomniany smak i głęboki zapach to rozkosz, za którą warto zapłacić. Zakup ekspresu ciśnieniowego to przede wszystkim wygoda oraz błyskawiczne przygotowanie kawy będącej elementem obszernej palety napojów. W zależności od dostępnych modeli urządzenia, można manewrować przygotowaniem kawy na dosłownie każdą okazję. Obecnie nowoczesne maszyny pozwalają na dostosowanie napojów do własnych preferencji smakowych poprzez zmianę parametrów parzenia, jak i zapisywanie własnych menu. Jakie ekspres do kawy będzie najlepszy? Ten który potrafi spienić mleko oraz ma szeroką gamę napojów kawowych. Ekspresy nie są bezobsługowe, należy o nie dbać czyszcząc je regularnie, odkamieniając i uzupełniając świeżą, filtrowaną wodę. W zamian odwdzięczą nam się doskonale zaparzoną kawą. Pamiętaj, że i Twoja kawa do ekspresu ciśnieniowego może być dopełnieniem wszystkich posiadanych kubków smakowych. Dzięki niej odmienisz swoje nudne poranki i nadasz eleganckiego tonu spotkaniom z przyjaciółmi. Do pełni szczęścia, oprócz sprzętu, potrzebujesz jednak kawy, której rozmaite rodzaje znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Lekki, słodki smak, a może gorzka głębia czekolady? Poznaj wszystkie czarne charaktery mieszanek, które tutaj prezentujemy i przenieś się na słoneczną plantację!

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu