Kawa jasno palona

Proces palenia ziaren kawy pozwala wydobyć z nich smak i aromat, wyczuwalny podczas jej parzenia oraz kosztowania. W zależności od przebiegu procesu, możliwe jest uzyskanie konkretnego i złożonego bukietu, mogącego odznaczać się kwaskowatymi nutami owoców lub głębszymi, przywodzącymi na myśl gorzką czekoladę. Kiedy kawa jasno palona wyróżnia się intensywną kwasowością, świadczy to o jej doskonałej jakości.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kaw jasno palonych.

Kawa jasno palona dla miłośników świeżo zaparzonego naparu

Na świecie znajdują się miliony kawoszy, którzy każdy swój dzień rozpoczynają od tego właśnie napoju. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kawa skutecznie pozwala się rozbudzić, wprawia w dobry nastrój oraz zapewnia dawkę energii.

Warto również wiedzieć, że pijąc kawę, działasz na korzyść swojego organizmu – ten aromatyczny napar stymuluje mózg, obniżając jednocześnie poziom stresu, co stanowi istotne połączenie zwłaszcza podczas intensywnej pracy bądź nauki. Z uwagi zaś na zawartość antyoksydantów, kawa pozytywnie wpływa na krążenie krwi i pozwala przyspieszyć metabolizm. Zaletą dobrej kawy jest więc jak widać nie tylko smak, ale i właściwości zdrowotne, jakie posiada. Kiedy nie przepadasz za intensywnym naparem, spróbuj kawy jasno palonej, która uwiedzie cię swoją delikatnością i kwaskowym smakiem z owocową nutą.  

Kawa jasno palona – czym różni się od średnio i mocno palonej?

Ziarna kawy jasno palonej, jak sama nazwa wskazuje, mają odcień jasnego brązu, zaś ich smak opiera się na kwaskowatych oraz słodszych nutach, bez wyraźnie wyczuwalnej goryczy. Czas palenia ziaren jest dość krótki, dlatego też jej smak nie jest długo wyczuwalny na podniebieniu.

Warto zaznaczyć, że jasne palenie w slangu roasterów często nazywane jest również jako Half City, Light City lub Cinnamon roast. Stopień palenia ziaren istotnie wpływa na smak kawy.

Kawa jasno palona to taka, która wyraźnie orzeźwia, dlatego też z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom świeżych aromatów. Kawa jasno palona znacząco różni się od kawy ciemno palonej, której smak jest dużo intensywniejszy i może wyróżniać się orzechowymi lub czekoladowymi nutami. Tego rodzaju kawa jest praktycznie pozbawiona kwasowości, dlatego też doskonale trafi w gusta amatorów mocnego, treściwego naparu oraz miłośników kawy z dodatkiem mleka. Pomiędzy kawą jasno a mocno paloną jest jeszcze kawa średnio palona, która charakteryzuje się dość mocnym, jednak kremowym smakiem, mogącym kryć w sobie świeżość owoców, jak i wytrawniejsze, czekoladowe nuty.  

Jak zaparzać kawę jasno paloną? 

Jasno palona kawa szczególnie popularna jest wśród miłośników metod alternatywnych, które idealnie oddają ich cały aromat – doskonały napar uzyskasz zwłaszcza przy pomocy AeroPressa, Chemexa oraz drippera. Nasze kawy najwyższej jakości, które zyskały status speciality, dzięki alternatywnym metodom parzenia pozwolą ci odkryć nieznane do tej pory wrażenia smakowe, których później ciężko już będzie sobie odmówić. Nasz asortyment obejmuje również kawy jasno palone, przeznaczone do tradycyjnego przyrządzania naparu przy pomocy ekspresu ciśnieniowego automatycznego bądź kolbowego, które pozwolą ci przygotować wyśmienite espresso.  

Czy stopień palenia kawy wpływa na zawartość kofeiny?

Tak - stopień palenia kawy w dużym stopniu wpływa na zawartość kofeiny w ziarnach kawy. Kawy jasno palone cechują się tym, że posiadają większą zawartość kofeiny od kaw ciemniej palonych.

Również z tego powodu, mieszanki kawowe łączone są z Robustą, która posiada większą zawartość kofeiny od Arabiki. Przypominamy, że kawy do ekspresu są właśnie średnio lub ciemno palone. Kawa jasno palona natomiast najlepiej nadaje się do alternatywnych metod parzenia.

Sprawdź: Kawa do metod alternatywnych

Kawy jasno palone od Finest Coffee 

Nasza palarnia kawy oferuje najwyższej jakości kawy jasno palone, pochodzące z certyfikowanych upraw znajdujących się w Ameryce, Afryce oraz Azji. Wybierając starannie wyselekcjonowane ziarna od Finest Coffee, możesz liczyć na najlepsze doznania smakowe oraz gwarancję świeżości, gdyż w naszej palarni ziarna wypalane są na bieżąco, wyłącznie w małych ilościach. Znajdziesz u nas różnego rodzaju jasno palone kawy, doskonałe zarówno do ekspresów automatycznych i kolbowych, jak i metod alternatywnych.  

Dodatkowe nasze kawy są w pełni transparentne - na każdej podstronie naszego produktu znajdziesz wszystkie informacje jak np.: pochodzenie kawy, wyczuwalne aromaty, kwasowość, stopień palenia, punktacja SCA, plantacja, czy nawet dane właściciela farmy.

 Kawa ziarnista w naszym sklepie jest najwyższej jakości.

Sprawdź też nasze inne popularne kategorie:

  1. Kawa specialty
  2. Kawa do ekspresu
  3. Kawa do biura
Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu