100% Arabica

Kawa 100% Arabica. Świeżo palona, prosto z naszej rzemieślniczej palarni kawy. Na rynku możesz znaleźć bogaty wybór kaw, zaś te występują w różnych odmianach. Jedną z najpopularniejszych jest kawa 100% Arabica, która wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. W naszej palarni Finest Coffee zawsze otrzymasz świeżą, aromatyczną i pełną smaku ziarnistą kawę Arabica, która wypalana jest dopiero w dniu złożenia zamówienia w naszym sklepie internetowym. Darmowa dostawa już od 160 zł.

Kawa 100% Arabica - jak ją rozpoznać?

Jej nasiona są płaskie i mają kształt litery S, dzięki czemu bez problemu można je rozpoznać. Stopień palenia kawy 100% Arabica to najczęściej średni - tzw. full-city. Ciemniejszy stopień palenia ziaren Arabica występuje w mieszankach tzw. blendach, kiedy łączymy Arabice z Robustą.

Warto wiedzieć, że ten rodzaj kawy stanowi nawet 70% całości eksportowanych kaw na całym świecie! Głównie kawa ziarnista 100% Arabica jest uprawiana na górzystych terenach, na bardzo dużych wysokościach ok. 800-2200 metrów nad poziomem morza. Aby jednak nasiona tej kawy dobrze się rozwijały, to wymagana jest żyzna gleba wulkaniczna i dużo słońca. Co więcej, mikroklimat w glebie ma ogromny wpływ na mocny smak kawy i jej aromaty. 

Kawa ziarnista 100% arabica - uprawa

Kawa ziarnista 100% Arabica jest uprawiana tam, gdzie występują spore opady deszczu i jednocześnie spore nasłonecznienie. Jej uprawa w takich warunkach sprawia, że ma ona niezwykle aromatyczne ziarna. Kawa ziarnista 100% Arabica ma też dość niskie drzewka, które ułatwiają zbieranie plonów, aczkolwiek nie należą one do najwydajniejszych. Arabica głównie uprawiana jest na terenach żyznych, w temperaturach pomiędzy 15-24 stopnie Celsjusza.

Mówiąc o uprawie kawy Arabica, można śmiało powiedzieć, że do jej prawidłowego wzrostu wymaganych jest mnóstwo skomplikowanych czynników zewnętrznych, dzięki którym drzewka mogą zdrowo rosnąć i rodzić ziarna. Najlepszymi terenami do uprawy kawy ziarnistej Arabica jest ciepła strefa tropikalna, rozciągająca się wzdłuż równika. Wiedz również, że uprawa Arabiki zaliczana jest do najbardziej wymagających prac na świecie. To wiąże się również z ponoszeniem dość dużych kosztów - w końcu plantatorzy muszą je ponosić, aby utrzymać krzewy w dobrym stanie. To wszystko wpływa na ostateczną cenę kawy Arabica.

Bardzo ciekawe jest też to, że kawa ziarnista Arabica pochodzi z drzew bardzo podatnych na negatywne oddziaływanie środowiska i szkodników. To oznacza spore ryzyko zniszczenia plantacji od wewnątrz. Krzewy kawowca mają zwykle od 3 do 5 metrów wysokości. Można zatem stwierdzić, że zbiory i przetwarzanie nasion jest bardzo pracochłonne, aczkolwiek to nie zmienia faktu, że wciąż są to jedne z najczęściej wybieranych ziaren kawy na całym świecie. 

Dobra kawa arabica - co ją wyróżnia?

Kawa 100% Arabica to bardzo łagodna kawa, która wyróżnia się aksamitnym smakiem i zapachem. Ma delikatnie kwaskowy posmak, który wyróżnia ten typ ziaren najlepszy do ekspresów i zwyczajnego zaparzania. Nierzadko podczas procesu zaparzania kawy Arabica 100% można poczuć lekką nutę czekolady. Ma ona także mały poziom goryczki, co przekłada się na to, że ziarna mają stosunkowo niewielką moc w porównaniu np. do Robusty. Znajdziesz w niej około 1% kofeiny, więc kawa Arabica na pewno nie jest zaliczana do tych mocnych.

Czy kawa 100% Arabica ma mocny smak?

Zdecydowanie kawa typu Arabica nie jest mocna, cechuje ją niska goryczka. Bardzo ważne jest też to, że jeśli odpowiednio ja zaparzysz w ekspresie przelewowym, to wydobędziesz z niej fantastyczne, bardzo delikatne nuty czekoladowe. Pamiętaj jednak, że to jaka będzie moc kawy 100% Arabica, zależy od tego, na jaki zdecydujesz się sposób zaparzania oraz ile wykorzystasz ziaren. 

Kawa 100% Arabica - wiele smaku i aromatu

Jeśli uwielbiasz kawę Arabika, to na pewno wiesz, że istnieje jej wiele odmian. Na całym świecie występują różne typy arabiki takie jak m.in. Caturra, Catuai, Bourbon, czy Yellow Bourbon. W sumie istnieje ich ponad 20. W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć bogaty wybór arabiki z krajów Ameryki, Afryki i Azji. Wybierając taką kawę, zawsze masz gwarancję intensywnych i zróżnicowanych smaków, zwłaszcza jeśli sięgniesz po kawę klasy Speciality. Nawet jeśli brakuje Ci doświadczenia w tym zakresie, to z pewnością zauważysz różnice między typami odmiany arabiki. Eksperymentując z arabiką, możesz zdobyć wiele cennej wiedzy i doświadczenia!

Wiedz, że Arabica ma wyjątkowy smak - nie tak oczywisty jak przykładowo Robusta, która wyróżnia się na dodatek mocnym smakiem i aromatem. Arabica to złożony smak, który ma wiele nut smakowych oraz subtelniejszy, głębszy aromat. 

Kawa 100% arabica - przeznaczenie

Najczęściej Arabikę wykorzystuje się, jako kawę do ekspresu i do metod przelewowych. Choć warto tutaj podkreślić, że niektórzy kawosze uwielbiają dodatek robusty do arabiki w kawie przygotowanej w ekspresie. Warto jednak podkreślić, że do metod przelewowych najlepiej sprawdza się czysta Arabika - zwłaszcza, jeśli ręcznie zaparzasz kawę (np. w rozmaitych dripperach). 

Kawa 100% Arabica to doskonała propozycja dla Ciebie, jeśli szukasz kawy, która zapewni Ci coś więcej niż tylko dawkę energii. Arabica 100% bez dodatku Robusty zafascynuje Cię swoim cudownym smakiem nieco owocowym, o niskiej goryczce i doskonałych owocowo-kwiatowych aromatach. 

Jaki wpływ ma kawa 100% Arabica na zdrowie?

W Arabice znajdziesz mniej kofeiny niż ma Robusta, a co za tym idzie - jest ona lepszym wyborem dla organizmu. Od dawna rozmawia się o wpływie kawy na zdrowie. Niektórzy nawet rezygnują z picia tego napoju lub ograniczają jego spożywanie, lecz całkowicie niepotrzebnie! Dobra kawa dostarcza Twojemu organizmowi wiele cennych substancji. Wybierając kawę 100% Arabica lub z małym dodatkiem Robusty, nie szkodzisz swojemu organizmowi. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pił ją nie tylko rano, ale nawet późnym popołudniem czy wieczorem, nie obawiając się wzrostu ciśnienia czy problemów ze snem. 

Pozwól się oczarować ziarnistej kawie 100% Arabica!

Jeśli nie przepadasz za kawami, których smak jest oczywisty, to postaw na kawy świeżo palone Arabica. Gwarantujemy, że zaskoczą Cię one niesamowitymi, dobrze wyczuwalnymi nutami owocowo-kwiatowymi i małą goryczką. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na kawy Specialtykawy Single Origin - idealne na początek przygody z kawą. Zaczynając od nich, szybko nauczysz się, jakie są Twoje preferencje smakowe i przede wszystkim odkryjesz świat kawy, dzięki czemu później będziesz przygotowany, aby poznać doskonałe mieszanki kawowe

Nasza palarnia kawy Finest Coffee - najwyższej jakości Arabica

Jesteśmy profesjonalną palarnią kawy z Józefosławia pod Warszawą, która może Ci pomóc w doborze odpowiedniej odmiany. Zdajemy sobie sprawę, że dla początkującego miłośnika kawy, pewne terminy oraz określenia mogą być nieco enigmatyczne. Ale to żaden problem! Napisz do nas, przedstaw swoje preferencje, a my wskażemy, które produkty z naszego sklepu, będą idealne dla Ciebie!

Jeśli jesteś już jednak zaawansowanym kawoszem to wiedz, że nasze kawy Arabica są transparentne pod względem jakości, zawartości, profilu sensorycznego oraz miejsca pochodzenia surowca. Dbamy o swoich klientów oraz jakość naszych produktów.

Sprawdź też nasze inne kategorie:

Nasz sklep posiada również akcesoria (m.in. filtry, młynki, ekspresy, kawiarki oraz inne urządzenia do parzenia naparu).

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu