Mieszanki kawowe - blend

Mieszanki kawowe, zwane Blendami, najczęściej obejmują połączenie Arabiki z Robustą, co pozwala na osiągnięcie niepowtarzalnego smaku naparu. Blendy charakteryzują się wyższą zawartością kofeiny, z których zaparzyć można wyjątkowo mocne espresso. Wynika to w dużej mierze z użycia najwyższej jakości ziaren Arabik oraz Robusty, które nasza palarnia kawy pozyskuje z lokalnych i sprawdzonych plantacji. Odpowiednio dobrane proporcje pozwoliły nam na stworzenie doskonałych mieszanek kawy i wspaniałego smaku espresso. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą produktów. Darmowa dostawa już od 160 zł.

Jak powstają mieszanki kawowe?

Początkowo, starannie wyselekcjonowane ziarna kawy są dobierane w odpowiednich proporcjach przez profesjonalnego roastera, a następnie wypalane w odpowiedni sposób - niektóre z nich jednak podlegają odwrotnej procedurze, czyli najpierw zostają wypalone, a dopiero później są ze sobą komponowane. Dzięki zastosowaniu mieszanki ziaren, wszystkie Blendy posiadają stały smak. Mogą się różnić jedynie aromatem bądź stopniem kwasowości, na co wpływ mają warunki atmosferyczne panujące w danym okresie na określonej plantacji.

Nasza palarnia kawy, wypala ziarna do mieszanek kawowych, metodą rzemieślniczą, czyli w profesjonalnym i tradycyjnym piecu bębnowym. Piec jest sterowany ręcznie, a wszystkie kompozycje pochodzą wprost od doświadczonego roastera.

Mieszanki kawowe doskonale nadają się do parzenia ich przy pomocy ekspresów automatycznych. W ofercie Finest Coffee znajdziesz najlepszej jakości kawy typu Blend’s, których ziarna poddawane są obróbce w naszej rzemieślniczej palarni z zachowaniem tradycyjnej receptury, odpowiadającej za niezwykły smak i aromat każdej dostępnej w naszym sklepie mieszanki.  

Sprawdź: Kawa do ekspresu

Skąd wzięło się tworzenie kawowych mieszanek Arabiki z Robustą?

Mieszanki wysokiej jakości ziaren różnego rodzaju to idealny sposób na uzyskanie wyjątkowego i niepowtarzalnego smaku, jakiego nie jest w stanie zapewnić nawet najlepszy pojedynczy rodzaj kawy ziarnistej. Ponadto, wymieszanie ze sobą ziaren Arabiki i Robusty pozwala wydobyć z Arabiki wyjątkowe kompozycje smakowe, mogące wyróżniać się rześkimi bądź bardziej wytrawnymi nutami, po zaparzeniu kawy ciesząc się jednocześnie dużą zawartością kofeiny oraz charakterystyczną goryczką, za które odpowiedzialna jest domieszka ziaren Robusty.  

Blendy to doskonały sposób na kreowanie smaków, jednak do ich tworzenia potrzeba wiele umiejętności i cierpliwości, gdyż cały proces z pewnością do prostych nie należy. W naszej palarni doskonale wiemy, jak obchodzić się z najlepszymi ziarnami, aby móc zapewnić naszym klientom wyłącznie nieziemskie doznania podczas kosztowania gotowego naparu.  

Jaka mieszanka kawowa najlepiej sprawdzi się na co dzień?

Dostępna w naszej ofercie mieszanka Finest Espresso 02 stanowi kompozycję, która zadowoli każdego kawosza o wymagającym podniebieniu. Dzięki swojej uniwersalności, doskonale sprawdzi się w roli klasycznego mocnego espresso, jak i baza do przygotowania kaw mlecznych. Odpowiednio wyważone proporcje wysokiej jakości ziaren Arabiki, pochodzących z Brazylii oraz Kostaryki sprawiają, że napar zyskuje słodki posmak oraz intensywny aromat, w którym dominują nuty orzechów i czekolady.

Szczególnie polecamy też nasz autorski Blend Finest Crema 01, na który składa się kompozycja Arabik z Brazylii i Gwatemali oraz dodatek 15% Robusty prosto z Indii. Mieszanka ta jest doskonała zarówno do przyrządzania naparu w ekspresie ciśnieniowym, jak i klasycznej kawiarce i z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom kawy z dodatkiem zwykłego bądź spienionego mleka. Każda z prawdziwych, rzemieślniczych palarni, może poszczycić się mieszankami trafiającymi w gusta nawet najbardziej wymagających osób. Chcąc wybrać najlepszą z nich, warto w pierwszej kolejności określić swoje preferencje smakowe i na ich podstawie wybrać kawę typu Blend’s, która stanie się numerem jeden każdego dnia.  

Czy palarnia ma wpływ na smak ziaren?

Aromat i smak kawy zależą głównie od pochodzenia jej ziaren, gdyż rodzaj plantacji oraz to, w jakich warunkach uprawiana jest kawa, mają w tej kwestii ogromne znaczenie. Na późniejsze doznania smakowe ma jednak wpływ również i sposób, w jaki ziarna są wypalane, dlatego też w procesie tym uczestniczą wyłącznie wykwalifikowani eksperci, którzy z kilku rodzajów kawy są w stanie wykreować mieszanki o idealnie zbalansowanym smaku. Dzięki różnego rodzaju blendom, mogą się nimi cieszyć zarówno wielbiciele klasycznych kompozycji smakowych, jak i poszukiwacze całkiem nowych doznań. W najlepszych palarniach istnieją bowiem receptury, pozwalające uzyskać mieszanki wyróżniające się zupełnie różnymi nutami.  

Dlaczego warto kupić mieszanki kawowe?

Za wyborem kawy typu Blend, która cechuje większą zawartość kofeiny przemawia kilka argumentów. Przede wszystkim, jest to szansa na poznanie całkiem nowego połączenia smaków ziaren pochodzących z różnych części świata. Chociaż dane odmiany kawy często smakują wyśmienicie już solo, mieszanki skomponowane w odpowiednich proporcjach pozwolą jeszcze bardziej podbić ich smak oraz zwiększyć moc. Ze względu na większą zawartość kofeiny, blendy będą doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują kawy, aby się rozbudzić i dobrze zacząć dzień. Wyjątkowy smak i aromat sprawiają natomiast, że ich walory docenią również miłośnicy kawy, pijący ją wyłącznie dla przyjemności.

Pochodzące z rzemieślniczej palarni kawowe blendy to idealna alternatywa dla klasycznych gatunków kawy. Można zakupić je do domu, aby każdego dnia móc cieszyć się w wolnej chwili bogactwem ich złożonych aromatów lub wybrać do biura, zapewniając swoim pracownikom oraz gościom wyłącznie to, co najlepsze. 

Dobór najlepszej kawy z Finest Coffee

Nasz sklep z kawą, oprócz wyśmienitych kompozycji, oferuje również pomoc i doradztwo. Nasz dział, tj. obsługa klienta z przyjemnością pomoże Ci w wyborze najlepszej kawy do biura, czy kawy do domu. Skontaktuj się z nami, daj nam znać, czego oczekujesz od kawy i czekaj na nasz kontakt!

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu