Poznaj ziarna z naszej rzemieślniczej palarni kawy

Palarnia kawy obraz 2

O nas - Palarnia kawy Finest Coffee

Naszą dewizą jest jakość oraz świeżość. Kawę wypalamy dopiero po złożeniu zamówienia poprzez nasz sklep internetowy. Ziarna wypalamy metodą rzemieślniczą, w tradycyjnym, profesjonalnym piecu bębnowym. Ręcznie sterowany piec jest jedyną maszyną z której korzysta nasza palarnia kawy podczas produkcji.

Wszystkie procesy, od kontroli jakości zielonego ziarna, zasyp pieca, aż po kontrolę wypalania i pakowanie kawy ziarnistej, są wykonywane ręcznie, z wielką starannością. Data palenia kawy, którą znajdą Państwo na naszych opakowaniach jest zawsze datą bieżącą. W palarni kawy Finest Coffee staramy się, aby zakupiona kawa dotarła do Państwa około 3-4 dnia od wypalenia, tj. w momencie, gdy ziarna zdążą już chwilę odgazować i nabrać wspaniałego smaku oraz aromatu.

Oferujemy stałe dostawy kawy do klientów indywidualnych, biur oraz gastronomii. W naszym projekcie "kawa do biura" bierze udział wiele firm. Cieszymy się bardzo, że nasza świeżo palona kawa serwowana jest w tak wielu biurach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Palarnia kawy Warszawa

Mieścimy się w Józefosławiu pod Warszawą i to stąd zaopatrujemy Państwa w niezwykle aromatyczną, świeżo paloną kawę. Kawy wysyłane są za pomocą Paczkomatów oraz kuriera InPost. Darmowa dostawa obowiązuje od 160 zł brutto.

Palarnia kawy Finest Coffee

Nasza kawa to nie tylko cudowny smak i aromat, ale także okazja do rozpoczęcia nowej przygody. Kawę wypalamy w małych partiach, w tradycyjnym, rzemieślniczym piecu bębnowym.

wyłącznie świeżo palona kawa ikona

Wyłącznie świeżo palona kawa

Nasza kawa pochodzi ze świeżych zbiorów i jest świeżo wypalana metodami rzemieślniczymi, w naszej własnej palarni kawy. Po kontroli jakości, trafia do specjalnych oddychających opakowań. 

kawa ziarnista ikona

Najlepsze kawy na wyciągnięcie ręki

W naszej ofercie znajdziesz nieznane Ci dotąd smaki i aromaty kaw z całego świata.

Przed Tobą trudny wybór, lecz bez obaw - krok po kroku przeprowadzimy Cię przez tajemnice plantacji i metod pozyskiwania, selekcjonowania i stylów palenia ziaren, z których powstaje pyszna kawa. Pamiętaj jednak, że gdy już raz zasmakujesz kawy w konkretnej odmianie, to już nigdy nie będziesz wyobrażał sobie, że mógłbyś zacząć dzień w towarzystwie innej kawy niż świeżo palona kawa kupiona w naszej palarni kawy. Nasza kawa skradnie Twoje serce na zawsze i otworzy je na inne, przyjemniejsze doznania. Postaw na świeżo palone ziarna kawy.

opakowanie kawy ikona

Wybierz rodzaj kawy dla siebie

Od lat z pasją pielęgnujemy kulturę parzenia kawy. W naszym asortymencie znajdziesz kawy przeznaczone zarówno do tradycyjnych metod parzenia, jak i tych alternatywnych. Jesteśmy wierni indywidualnemu podejściu do świeżo palonej małej czarnej. Najważniejsze jest to, aby odkryć rewelacyjną siłę napoju, jaka wydobywa się z ziaren po ich zmieleniu i zaparzeniu. Profil palenia, tak inny dla każdej kawy, jest największą tajemnicą, którą nieustannie odkrywamy wciąż polepszając jakość naszych produktów i nadal nam się to nie znudziło. Swoje pierwsze ziarna specialty wypaliliśmy już ponad dekadę temu. To ekscytująca i pełna niespodzianek podróż, do której zachęcamy wszystkich naszych klientów!  To ekscytująca i pełna niespodzianek podróż, do której zachęcamy wszystkich naszych klientów!

tylko wysoka jakość kawy ikona

Tylko wysoka jakość

Nieustannie dbamy o jakość produktów poprzez właściwy dobór ziaren z najlepszych plantacji świata. W efekcie oferujemy kawy o bogatym aromacie i smaku. 

smak kawy ikona

Wspaniały smak kawy

Nasze świeże kawy są wyjątkowe, ponieważ poświęcamy im każdą możliwą wolną chwilę. Znamy historie plantacji, z której pochodzi kawa oraz sposób, w jaki obrabiane są ziarna zanim trafią do naszej palarni. Wszystkie produkty oferowane w naszym sklepie internetowym są przez nas wcześniej skrupulatnie przetestowane.

Gdy zielona kawa (w surowej postaci) dociera do naszej palarni, nasz roaster dokładnie przygląda się ziarnom i ocenia ich stan. Następnie kawa trafia wprost do pieca w celu stworzenia odpowiedniego profilu smakowego (przeprowadzamy 1-3 próbne wypały). Po każdym takim procesie przechodzimy do fazy testowania kawy.

Podczas cuppingu dokonujemy obiektywnej oceny przygotowanych kaw i oceniamy jej właściwości (słodycz, nuty smakowe, aromat, body i inne). Na podstawie zebranych opinii wybieramy najlepszy profil palenia i profil smakowy, które następnie są odwzorowywane przy każdym kolejnym paleniu. Po tym procesie nasza kawa ziarnista trafia do opakowań z wentylem, w których przechodzi proces odgazowania oddając nadmiar CO2, a później trafia w Twoje ręce.

Tak właśnie powstaje niepowtarzalny smak oraz zapach świeżo palonej kawy. Pysznej, świeżo palonej kawy możesz napić się w biurze, jak i w zaciszu własnego domu. Nasz sklep z kawą oferuje niesamowite kawy, które zawładną Twoimi kubkami smakowymi. 

kraftowe podejście ikona

Kraftowe podejście

Każda kawa jest dla nas inna, dlatego jesteśmy w stanie wyciągnąć cały drzemiący w niej potencjał i podkreślić jej pochodzenie. Smak kawy jest dla nas kluczowy.

ziarna kawy ikona

Najwyższej jakości ziarna arabiki i robusty

Nie da się ukryć, że nic nie stawia na nogi lepiej niż zapach dobrego espresso.

Jeśli zgadzasz się z nami, to na pewno zainteresuje Cię oferta naszej palarni i działającego przy niej sklepu internetowego, w którym możesz kupić kawy świeżo palone z różnych regionów świata. Znajdziesz u nas ziarna arabiki i robusty z takich rejonów jak np. Afryka, Ameryka Środkowa i Południowa czy Azja, które sprowadzamy od lat do Polski za pośrednictwem eksporterów, z którymi współpracujemy, aby poddać je procesowi palenia w naszej palarni.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że smak i aromat kawy zależy m.in. od właściwego przygotowania ziaren. Dlatego do ich wypalania przystępujemy dopiero wtedy, gdy klient złoży zamówienie na konkretny produkt.

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości kawy, sprawdź nasz sklep online. Znajdziesz u nas najlepsze kawy specialty, single origin, do ekspresu ciśnieniowego i do innych metod parzenia kawy. Możesz sprawdzić również nasze akcesoria do kawy, a w wolnej chwili rzucić okiem na nasz blog kawowy.

Dokonując zakupów w naszym sklepie, możesz mieć pewność, że kupujesz arabikę, bądź mieszankę ziaren wypalonych chwilę przed wysyłką, dzięki czemu ziarna dłużej zachowają świeżość, a Ty będziesz mógł się delektować rewelacyjnym smakiem napojów przygotowanych z ich użyciem. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kaw!

Majowe newsy 2024
Nowa kawa i aromatyczne herbaty liściaste Czytaj więcej
Kwietniowe newsy 2024
Co w palarni piszczy...? Nowości, chwilowe braki i oczekiwanie na nowe ziarenka. Czytaj więcej
Nowe ziarna, nowe smaki
Miło nam poinformować, że w palarni pojawiły się dwie nowe kawy, które jak zawsze, wypalimy dla Was tuż po złożeniu zamówienia. Czytaj więcej
Nowy, ciekawy wpis na naszym blogu.
Na naszym blogu pojawił się nowy artykuł pt. "Długa droga od ziarenka do filiżanki kawy". Jest na tyle ciekawy, że postanowiliśmy się podzielić nim w aktualnościach :) Czytaj więcej
Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu