Listopadowe newsy 2022

Wypiliście już cały zapas kawy Brazylia Filomena Estefânia de Mattos Coutoz procesu kontrolowanej fermentacji, dlatego przyszedł czas na nowości! :)
Pierwszą z nich jest kawa, której ziarna tuż po zbiorach obrabiane są metodą miodową, tj. honey process. Ziarna te uzyskały wysoką ocenę sensoryczną 87 punktów w skali SCA.

  • Brazylia Fazenda São Mateus HONEY

Kawa ta zyskała liczne certyfikaty jakości, takie jak RFA czy UTZ oraz brała udział w prestiżowych zawodach kawowych Cup of Excellence. 
Smak: złożony, a w nim na pierwszym planie kakao, a następnie mleczna czekolada, rodzynki, melasa. Nuta kwiatowa, karmelizowany cukier. 
Body: syropowate, ciężkie. Pozostawia długi posmak w ustach po każdym łyku. Świetnie łączy się z mlekiem.

Drugą nowością w naszej palarni kawy są ziarna z drugiej części globu ziemskiego. 

  • Papua-Nowa Gwinea Korofeigu ORGANIC

Jest to kawa, która uzyskała ocenę 83 punktów SCA oraz certyfikat ORGANIC.
Smak: Przyjemny, owocowy i słodki aromat. Jest to lekka i owocowa kawa. W smaku owoce czereśni, delikatne toffi, lekka nuta czekolady i karmelu, cytrusy. Przyjemna i soczysta kwasowość.
Body: średnie, gładkie.

Serdecznie zapraszamy do wypróbowania obu naszych nowości. Obie kawy są godne polecenia, szczególnie z ekspresu ciśnieniowego lub kawiarki.
Przypominamy, że w naszej ofercie pojawiła się niedawno Cascara, czyli susz z owoców kawowca. Za jej pomocą przygotujecie bardzo aromatyczny napar, w smaku podobny do owocowej herbaty. Doskonale sprawdzi się w okresie jesienno-zimowej zimnicy :)

Inne wieści z naszej palarni...

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu