Brazylia Fazenda Três Barras Marcos Antonio Rutkowski
Brazylia Fazenda Três Barras
Marcos Antonio Rutkowski
Marcos Antonio Rutkowski
Brazylia Fazenda Três Barras Marcos Antonio Rutkowski
Brazylia Fazenda Três Barras
Marcos Antonio Rutkowski
Marcos Antonio Rutkowski

Brazylia Fazenda Três Barras Marcos Antonio Rutkowski

Obecnie brak na stanie
65,00 zł
Brutto

Kawa ziarnista specialty, oceniona na 84 pkt. SCA, 100% Arabica, którą wypalimy dopiero po złożeniu zamówienia. Smak: łagodny i słodki. W filiżance znaleźć można kakao, czekoladę, delikatny posmak orzecha, czerwone owoce, cukier trzcinowy i nutę miodu. Niska cytrynowa kwasowość i pełne body. Świetnie łączy się z mlekiem.

Opakowanie
 • 500g
Sposób mielenia

Szczegóły produktu

Stopień palenia
Średni - Full City
Data palenia
Kawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Opis

Brazylia Fazenda Três Barras Marcos Antonio Rutkowski

Brazylia Fazenda Três Barras Marcos Antonio Rutkowski - to nowość z Brazylii. Zastąpi ona jedną z naszych najlepszych kaw, z którą niedawno zakończyliśmy przygodę, czyli kawę Brazylia Fazenda Sertãozinho. Kawa ta pochodzi z bardzo małej plantacji prowadzonej przez jedną rodzinę o polskich korzeniach, a mianowicie przez rodzinę Rutkowskich. 

Rodzina Rutkowskich przybyła z Polski do Brazylii w czasie I Wojny Światowej, w latach 1914-1915 i osiedliła się w mieście Jardinopolis. Pierwszymi Rutkowskimi, którzy przybyli do Brazylii byli 35-letni Adam Rutkowski i 13-letni Joao Rutkowski, który jest dziadkiem obecnego właściciela farmy, Marcosa Antonio Rutkowskiego. Marcos należy do trzeciego pokolenia rodziny Rutkowskich w Brazylii.

Pragnieniem rodziny po przybyciu do Brazylii było posiadanie i uprawianie własnej ziemi. W tamtym okresie rząd Brazylii zachęcał Europejczyków do migracji i osiedlania się w tym kraju, w celu zdobycia ziemi i zatrudniania pracowników po zniesieniu niewolnictwa w 1888 roku.

W początkowych latach rodzina Rutkowskich, jako zwykli pracownicy, zajmowała się uprawą plantacji kawy, pomarańczy oraz cytryn w gospodarstwach należących do innych właścicieli ziemskich. Był to ich pierwszy kontakt z kawowcami oraz okazja do zapoznania się z produkcją kawy. Po 17 latach od przybycia, rodzina zebrała wystarczającą ilość pieniędzy, aby nabyć swoje pierwsze 8 hektarów ziemi i rozpocząć produkcję kawy. Ta inwestycja stała się krokiem w stronę dobrobytu i dalszego rozwoju. Po walce z mrozami, które niszczyły uprawy kawy, Joao zdecydował się przenieść rodzinny biznes do Sao Roque w Minas Gerais, gdzie nabył 12 hektarów ziemi i zapoczątkował uprawy kawy, awokado i mango. Obecna wielkość farmy na której rośnie wyłącznie kawa to 5,5 hektara. Uprawa znajduje się na wysokości 1050 m n.p.m.

Z uwagi na to, że jest to bardzo mała plantacja zbiory dojrzałych owoców kawowca odbywają się wyłącznie w lipcu i trwają tylko 3 dni. Po zbiorach kawa jest układana na betonowych patio i suszona na słońcu, tj. obrabiana metodą "natural". Suszenie trwa od 10 do 12 dni do momentu, aż ziarna osiągną odpowiednią wilgotność. Finalnie ziarna pakowane są w worki jutowe o wadze 60kg oraz w dodatkowy, oddychający worek GrainPro, który utrzymuje odpowiednią wilgotność oraz świeżość ziaren w czasie transportu do naszej palarni.

Nasza kawa otrzymała ocenę 84 punktów SCA i jest to Arabica odmiany Catuaí vermelho 144.

Smak: kakao, czekolada, delikatny posmak orzecha, a także słodkie nuty czerwonych owoców i cukru trzcinowego. Bardzo niska cytrynowa kwasowość. Kawę tę wypalamy na stopień Full City, z przeznaczeniem do ekspresów ciśnieniowych oraz kawiarek. Idealnie łączy się z mlekiem.

Body: pełne, ciężkie. Pozostawia długi posmak na języku.

Kawa zostanie wypalona dla Państwa po złożeniu zamówienia.

 • Charakterystyka: 100% Arabica
 • Punktacja: 84 SCA
 • Kraj: Brazylia
 • Region: gmina São Roque de Minas
 • Plantacja: Fazenda Tres Barras
 • Właściciel farmy: Marcos Antonio Rutkowski
 • Wielkość farmy: 5,5 ha
 • Miejsce upraw: okolice Parku Narodowego Serra da Canastra
 • Obróbka: natural (suszone na słońcu)
 • Odmiana: CATUAÍ VERMELHO 144
 • Wysokość upraw: 1050 m.n.p.m.
 • Zbiory: wyłącznie w lipcu
 • Pakowanie: worek 60kg + worek GrainPro

Opinie

Obecnie brak opinii - zaloguj się, aby dodać

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu