Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ
Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ
Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ
Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ

Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ

Obecnie brak na stanie
31,00 zł
Brutto

Świeżo palona kawa ziarnista Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ
Smak: czekolada, orzech, kwiaty, lekka, przyjemna owocowa kwasowość

Opakowanie
  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Sposób mielenia

Szczegóły produktu

Stopień palenia
Średni - Full City
Data palenia
Kawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Opis

Kostaryka Tarrazu San Rafael
Świeża dostawa - zbiory 2021

Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ. Wyjątkowe bogactwo i różnorodność smaku oraz głębia aromatu sprawiają, że Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ jest tak ceniona i pożądana wśród miłośników kawy na całym świecie. Jej wyrazisty aromat, który uderza w tony czekoladowe, orzechowe, kwiatowe i cytrusowe powodują, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Charakterystyka: 100% Arabica, kawa specialty
Region: Tarrazu
Plantacja: małe gospodarstwa z San Rafael
Odmiana: Caturra i Catuai
Obróbka: fully-washed
Pakowanie: GrainPro

Pochodzenie:  Kawa pochodzi z Ameryki Środkowej, uprawiana jest na Kostaryce w regionie Tarrazu, który może poszczycić się ziarnami powszechnie uważanymi za najlepsze wśród kaw kostarykańskich. Małe plantacje, z których pochodzi kawa znajdują się na wysokości od 1200 do 2000 m n.p.m., co sprawia, że ziarna dojrzewają wolniej i są o wiele twardsze niż ziarna kaw uprawianych na niższych pułapach. Tylko kawy uprawiane na takich wysokościach oznaczone są symbolem „SHB”, co stanowi gwarancję najwyższej jakości i klasy. Oferowana przez nas kawa pochodzi ze zbiorów z 2021 roku.

Pozyskiwanie: Kawa uprawiana jest na glebie wulkanicznej, a same ziarna zbierane są ręcznie, w sezonie od grudnia do lutego. Są poddawane obróbce „na mokro” - myte w krystalicznie czystej wodzie i suszone maszynowo.

Sposób palenia: Kawę Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ wypalamy na średni stopień palenia, pod espresso, aby wydobyć z niej wszystkie aromaty. Proces wypalania trwa ok. 15 minut, następnie kawa schładzana jest zimnym powietrzem.

Smak: niezwykle złożony i bogaty. Kawa zawiera wyrazistą mieszankę aromatów czekolady, karmelu i kwiatów. Wyczuć w niej można również aksamitną nutę orzechów i delikatny akord dojrzałych owoców. Wyjątkową jakość tego napoju docenią zarówno osoby, które stawiają swe pierwsze kroki w świecie kawowych smaków, jak i doświadczeni kawowi smakosze. Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ posiada intensywny aromat oraz średnio-wysokie body.

Kawa zostanie wypalona dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Obecnie brak opinii - zaloguj się, aby dodać

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu