Brazylia Fazenda Santa Rita
Brazylia Fazenda Santa Rita
Brazylia Fazenda Santa Rita
Brazylia Fazenda Santa Rita

Brazylia Fazenda Santa Rita

Obecnie brak na stanie
29,00 zł
Brutto

Brazylia Fazenda Santa Rita - kawa specialty o ocenie sensorycznej SCA 82,5 pkt., 100% Arabica, którą wypalimy dopiero po złożeniu zamówienia. Łagodny, słodki smak w którym wyczuwalne są na pierwszym planie krem czekoladowo-orzechowy i karmel oraz nieco później świeże, żółte owoce. Niska kwasowość oraz gęste, ciężkie body, które pozostawia długi, posmak czekolady na języku. Doskonale sprawdza się w kawach czarnych oraz z dodatkiem mleka.

Opakowanie
 • 250g
Sposób mielenia

Szczegóły produktu

Stopień palenia
Średni - Full City
Data palenia
Kawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Opis

Brazylia Fazenda Santa Rita

Brazylia Fazenda Santa Rita - kawa specialty, z obróbki natural, która otrzymała punktację 82,5 w skali Specialty Coffee Association. 

Ziarna pochodzą z gospodarstwa Fazenda Santa Rita (Święta Rita), której właścicielem jest Rodrigo de Freitas Silva. Plantacja znajduje się w bliskiej okolicy miasta Jeriquara, w stanie São Paulo, w mezoregionie Ribeirão Preto, w Brazylii i powstała w 2006 roku. Właściciel, wraz ze swoją plantacją, należy do COCAPEC (Cooperativa de Cafeicultores e Agropecuaristas), tj. Spółdzielni Plantatorów i Rolników Kawy. Kooperatywa Cocapec, która łączy obecnie 2000 małych plantatorów, a jej działalność zmieniła scenariusz uprawy kawy w całym regionie, usprawniając rozwój technologiczny w tej dziedzinie. Również stworzyła lepsze warunki nabywania produktów, usprawniła zakup i sprzedaż kawy oraz w sposób ciągły współpracuje z członkami spółdzielni, w celu poprawy jakości produktów, które mają ogromne znaczenie w segmencie kaw specialty.

Rodrigo de Freitas Silva pochodzi z rodziny rolniczej, która od dziesiątek lat była związana z uprawą kawy. Teren, na którym znajduje się obecna plantacja, Rodrigo odziedziczył po swoich dziadkach, rozpoczynając w 2006 roku uprawę kawy. Od 2010 roku plantator skupił się wyłącznie na uprawie kawy specialty. Teren, na którym znajduje się gospodarstwo, jest tak rozległy, że na miejscu, prócz plantacji, powstała także własna szkółka do upraw sadzonek kawowca (nie każda plantacja posiada takową i większość z nich zaopatruje się u innych rolników). 89% gospodarstwa jest nawadniane kropelkowo, co gwarantuje dobry rozwój roślin, w połączenie z niezwykle żyzną ziemną i doskonałe warunki produkcji. 

Kawa na Fazenda Santa Rita uprawiana jest na wysokości od 890 m n.p.m. do 1200 m n.p.m. Początek zbiorów przypada zwykle na maj, ale mogą się przedłużyć nawet do sierpnia ze względu na proces kwitnienia niektórych odmian botanicznych. Nasze ziarna to Arabica odmiany botanicznej Mundo Novo i Red Catuai, które uzyskały ocenę sensoryczną 82,5 punktów SCA. Kawa po zbiorach została obrobiona metodą "natural", tj. tuż po zbiorach ułożona została na nasłonecznionym patio i pozostała tam przez około 8 dni do wyschnięcia. Następnie ziarna trafiły na 2 dni do suszarni mechanicznej, w celu zakończenia procesu suszenia i uregulowania wilgotności ziaren do poziomu ok. 11,5%. Po przetworzeniu ziarna zostały zapakowane w dodatkowe worki GrainPro, które utrzymują ich świeżość, aż do momentu dostawy do naszej palarni.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji plantacji oraz wysłuchania wywiadu z jej właścicielem na YouTube (oczywiście w języku portugalskim :) )

Certyfikat: kawy z plantacji Fazenda Santa Rita posiadają certyfikat Fair Trade.

Smak: słodki krem czekoladowo-orzechowy, karmel oraz na dalszym planie świeże, żółte owoce. Niska kwasowość.
Świetnie sprawdzi się we wszystkich rodzajach kaw mlecznych oraz espresso.

Body: Pełne, ciężkie.  Kawa ta daje słodki napar pozostawiając na języku długi posmak.

Kawę wypalimy dla Państwa po złożeniu zamówienia.

 • Charakterystyka: 100% Arabica
 • Punktacja: 82,5 SCA
 • Kraj: Brazylia
 • Region: mezoregion Ribeirão Preto 
 • Plantacja: Fazenda Santa Rita
 • Właściciel farmy: Rodrigo de Freitas Silva
 • Miejsce upraw: okolicy miasta Jeriquara
 • Obróbka: natural
 • Odmiana: Mundo Novo i Red Catuai
 • Wysokość upraw: 890 m n.p.m. do 1200 m n.p.m
 • Zbiory: 2023
 • Pakowanie: 60 kg worek + worek grainpro
 • Certyfikaty: FairTrade

Opinie

Obecnie brak opinii - zaloguj się, aby dodać

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu