Brazylia Cerrado Patrocinio Chapadão de Ferro

Brazylia Cerrado Patrocinio

3 Opinie
27,00 zł
Brutto

Brazylia Cerrado Patrocinio Chapadão de FerroKawa brazylijska specialty, SCA 82 pkt., 100% Arabica, którą wypalimy dopiero po złożeniu zamówienia. Łagodny, słodki smak w którym wyczuwalne są mleczna czekolada, kakao oraz karmel. Bardzo niska kwasowość oraz gęste body, które pozostawia długi, słodki posmak na języku.

Jest to nowa propozycja dla wszystkich miłośników naszej kawy Brazylia Guaxupe, którzy kochali w niej czekoladowy, słodki smak oraz ciężkie body.

Opakowanie
 • 250g
 • 500g
 • 1000g
 • 3 x 1kg - ZESTAW -5%
Sposób mielenia

Szczegóły produktu

Stopień palenia
Średni - Full City
Data palenia
Kawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Opis

Brazylia Cerrado Patrocinio
Chapadão de Ferro

Brazylia Cerrado Patrocinio to nowa propozycja dla tych klientów, którzy kochali naszą kawę Brazylia Guaxupe. Brazylia Cerrado Patrocinio to oryginalna kawa brazylijska i wspaniały następca tej kawy, który charakteryzuje się jeszcze wyższą jakością.

Brazylia Cerrado Patrocinio to kawa 100% Arabica odmiany Mundo Novo oraz Catuai Amarelo, uprawiana na wysokości 1000-1260 m n.p.m., obrabiana metodą "natural". Są to ziarna specialty, które otrzymały 82 pkt. na 100 w skali SCA. Pakowane są w dodatkowy worek GrainPro, który pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności surowego ziarna oraz zachowaniu jego świeżości. Dzięki nawiązaniu nowych kontaktów surowe ziarno będziemy kupować na bieżąco, zawsze z najnowszych zbiorów.

Kawa pochodzi z małych farm prowadzonych przez rolników skupionych w kooperatywie Expocaccer. Plantacje ulokowane są 15 km na wschód od miasta Patrocinio, w regionie Cerrado. Wszystkie gospodarstwa z których pochodzi nasza kawa położone są w miejscu krateru uśpionego wulkanu o nazwie Chapadão de Ferro (mapa). Ziarna uprawiane są na żyznej, wulkanicznej glebie. Efektem prac rolników jest doskonała brazylijska kawa o niezwykle oryginalnym smaku.

Kawa Brazylia Cerrado Patrocinio posiada certyfikaty Rainforest Alliance i UTZ oraz są certyfikowane przez Federację Região do Cerrado Mineiro

Jest to oryginalna brazylijska kawa, która jest najczęściej wybierana przez naszych klientów. Każdego miesiąca znajduje się w TOP3 najlepiej sprzedających się kaw w naszej palarni.  Określenie najlepsza kawa brazylijska pasuje tu idealnie. Gorąco polecamy!

Smak: Łagodny i słodki, dobrze zbalansowany. Wyczuwalne mleczna czekolada, kakao, karmel oraz delikatny posmak orzecha. Bardzo niska kwasowość. Kawę tę wypalamy na stopień Full City, z przeznaczeniem do ekspresów ciśnieniowych oraz kawiarek. Idealnie łączy się z mlekiem.

Body: pełne, ciężkie. Pozostawia długi, słodki posmak na języku

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Kupując tę kawę w zestawie 3 x 1kg mogą Państwo otrzymać rabat -5%. Zestawy te oferujemy wyłącznie jako kawa ziarnista.

 • Charakterystyka: 100% Arabica
 • Punktacja: 83 SCA
 • Plantacja: małe gospodarstwa rolne ulokowane w kraterze wulkanu Chapadão de Ferro
 • Miejsce upraw: bliskie okolice miasta Patrocínio w rejonie Cerrado
 • Obróbka: Natural
 • Wielkość ziaren: duże, SCR 17/18
 • Odmiana: Arabica Mundo Novo oraz Catuai Amarelo
 • Wysokość upraw: 1000-1260 metrów n.p.m.
 • Pakowanie: 60 kg worek + worek GrainPro
 • Certyfikaty: RFA, UTZ oraz Federacji CERRADO

Opinie

3 Opinie

Doskonała kawa
Bardzo smaczna kawa, ma idealny smak doskonała do delektowania się w pracy, polecam serdecznie
on

Przepyszna
Bardzo lubię pić tą kawę z dodatkiem kakao, na słodko. Kremowa, pyszna!
on

Super
Podobna do wcześniej kupowanej Brazylii Guaxupe. Bardzo pachnąca, już podczas mielenia czuć jej intensywny aromat. Łagodna w smaku.
on

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu