Brazylia Antonio Custodio de Faria
Brazylia Antonio Custodio de Faria
Brazylia Antonio Custodio de Faria
Antonio Custodio de Faria
Brazylia Antonio Custodio de Faria
Brazylia Antonio Custodio de Faria
Brazylia Antonio Custodio de Faria
Antonio Custodio de Faria

Brazylia Antônio Custódio de Faria

47,00 zł
Brutto

Brazylia Antônio Custódio de Faria - kawa specialty, która otrzymała ocenę 86 punktów. SCA. Pochodzi z procesu kontrolowanej fermentacji. Smak: słodki, delikatnie owocowy z minimalną kwasowością. Nuty smakowe: czekolada, karmel, świeże owoce, cytrusy. Kawa posiada certyfikat Fairtrade.

Opakowanie
 • 250g
 • 500g
Sposób mielenia

Szczegóły produktu

Stopień palenia
City+
Data palenia
Kawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Opis

Brazylia Antônio Custódio de Faria
86 punktów SCA

Brazylia Antônio Custódio de Faria to noworoczna propozycja kawowa dla miłośników ziaren pochodzących z tzw. procesu kontrolowanej fermentacjiZiarna te otrzymały wysoką notę sensoryczną 86 punktów w skali Specialty Coffee Association.

Kawa Brazylia Antônio Custódio De Faria to microlot ze specjalnie wydzielonej części plantacji Fazenda Esmeril Ipanema. Plantacja ta została nabyta w 1950 roku przez ojca pana Antonio, obecnego właściciela. Od najmłodszych lat pan Antonio, wraz ze swoim ś.p. bratem Altamirem uczestniczyli w życiu farmy pomagając w pracy swojemu ojcu. Dziś 69 letni Antônio Custódio De Faria nadal uprawia kawę, skupiając się wyłącznie na uprawie ziaren specialty, a pomagają mu w tym jego syn Augusto, agronom oraz bratanek Gabriel, który jest kierownikiem ds. agrobiznesu i zarządzają posiadłością. Plantację można obejrzeć z lotu ptaka (mapa).

Nasz microlot jest uprawiany na wysokości 1004 m. n.p.m. i jest to kawa Arabica odmiany botanicznej Catuaí Vermelho IAC99.

Zbiory zaczynają się zwykle w ostatnim tygodniu maja, a kończą we wrześniu. Są one planowane tak, aby rozpoczęły się od odmian, które mają ogólnie wczesny punkt dojrzewania, podążając za tymi, które dojrzewają później. Zbiory są przeprowadzane w sposób zmechanizowany, selektywny. Najczęściej kombajn na plantacji używany jest dwukrotnie. Najpierw z mniejszymi wibracjami, aby w ten sposób zebrać najdojrzalsze owoce, a następnie miesiąc lub dwa miesiące później używany jest ponownie, aby zebrać resztę owoców. Selektywne zbiory gwarantują brak niedojrzałych owoców w kolejnych procesach następujących po zbiorach, co potwierdza ostateczną jakość kaw.

Nasze ziarna po zbiorach zostały poddane procesowi kontrolowanej fermentacji, a następnie wysuszone na łożach afrykańskich (natural process). Po kilkutygodniowym magazynowaniu, w celu ustabilizowania wilgotności ziaren do poziomu pomiędzy 11% a 12%, kawa została zapakowana w małe, oddychające worki GrainPro o wadze 30 kg, które utrzymują odpowiednią wilgotność oraz świeżość ziaren, aż do momentu dostawy do naszej palarni.

Nasz microlot jest sygnowany imieniem i nazwiskiem właściciela plantacji, tj. Antônio Custódio de Faria. Kawa posiada certyfikat Fairtrade.

Smak: złożony, słodki, delikatnie owocowy z minimalną kwasowością. Nuty smakowe: czekolada, karmel, świeże owoce, cytrusy. Kawa posiada certyfikat Fairtrade.

Body: średnie+

Kawę tę wypalimy dopiero po złożeniu zamówienia, delikatnie, na stopień "City+". Gorąco polecamy wypróbowanie jej nie wcześniej niż 7 dni od daty palenia, gdy ziarna oddadzą nadmiar nagromadzonego CO2. Kawa ta daje słodki, czekoladowy i przyjemnie owocowy napar. Gorąco zachęcamy do wypróbowanie jej jako kawa czarna (americano lub espresso), zaparzona w ekspresie ciśnieniowym lub przelewowym. Do napojów mlecznych proponujemy użycie mniejszej ilości mleka niż zazwyczaj, tj. ok 80% tradycyjnie stosowanej objętości.

 • Charakterystyka: 100% Arabica
 • Punktacja: 86 SCA
 • Kraj: Brazylia
 • Region: Cerrado of Minas - okolice miasta Patrocinio
 • Plantacja: FAZENDA ESMERIL IPANEMA
 • Właściciel farmy: Antônio Custódio de Faria
 • Wielkość farmy: 83.56 ha
 • Obróbka: Controlled Fermentation + natural
 • Odmiana: Arabica Catuaí Vermelho IAC99
 • Wysokość upraw: 1004 metry n.p.m.
 • Zbiory: koniec maja - wrzesień
 • Pakowanie: 30 kg worek + worek grainpro
 • Certyfikat: Fairtrade

Opinie

Obecnie brak opinii - zaloguj się, aby dodać

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu