Kawa Etiopia Yirgacheffe Zobacz większe

Kawa Etiopia Yirgacheffe

Nowy

Etiopia Yirgacheffe świeżo palona kawa ziarnista

Więcej szczegółów

Opinie klientów

(5/5)
1 Ocena - 1 Opinie

Pokaż wszystkie oceny
Oceń produkt

28,50 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaŚredni - Full City
Data paleniaKawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Więcej informacji

Bogactwo różnorodnych smaków zamkniętych w aromacie świeżo palonej kawy jest czymś, obok czego miłośnicy kawy nie mogą przejść obojętnie – właśnie takie cechy najlepiej opisują wyjątkową kawę Etiopia Yirgacheffe - jedną z najbardziej popularnych Etiopskich kaw. Dostarczając różnorodnych doznań smakowych, odpowiednio nastraja na początek dnia, jednocześnie dodając wyjątkowej nuty do rutynowej czynności, jaką jest wypicie filiżanki kawy.

Charakterystyka: 100% Arabica.

Pochodzenie: Etiopia Yirgacheffe uprawiana jest w sposób tradycyjnych zarówno na niewielkich, jak i nowoczesnych plantacjach. Położone są one na wysokości 1800 – 2100 m n.p.m. Region Kochere oraz Yirgacheffe cechują się idealnymi warunkami do pełnego dojrzewania ziaren kawy, które czerpiąc z charakterystyki klimatu, nabierają pełnego różnorodności smaku. Kawa pochodzi ze zbiorów z 2019 roku.

Pozyskiwanie: Kawa Etiopia Yirgacheffe zbierana jest ręcznie, w okresie od października do kwietnia, dzięki czemu zachowane są jej cenne właściwości. Następnie pozyskiwania jest metodą na mokro.

Smak: Jest niezwykle złożony. Pierwsze tony smakowe uderzają w nuty kwiatowe i owocowe, które zaskakują swoją różnorodnością. Znaleźć tu można aromat limonki, truskawek, posmak moreli i brzoskwini, by przejść do bardziej słodkich kompozycji miodowo-czekoladowych, zmieszanych z wyjątkowym herbacianym i jaśminowym posmakiem. Finał jest iście zaskakujący – cytrusowe wykończenie sprawia, że gatunek ten jest jednym z najbardziej wyjątkowych kaw.

Kawa Ethiopia Yirgacheffe zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Od dnia:01 Aug 2018 (Kawa Etiopia Yirgacheffe) :
(5/5

Do dripa i ekspresu

Wyśmienita kawa. Zamówiłem paloną jasno i do ekspresu. Bardzo przyjemna, słodka i kwiatowa. W dripie delikatne cytrusy.

Produkty powiązane