Kawa brazylijska Brazylia Guaxupe Zobacz większe

Kawa Brazylia Guaxupe

Nowy

Brazylia Guaxupe - świeżo palona kawa ziarnista.
Smak: słodki z wyczuwalną czekolada i orzechem. Niska kwasowość

Więcej szczegółów

23,50 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaEspresso
Wypalić tę kawę na jasny stopień?Na życzenie wypalimy ją dla Ciebie na jasno!

Więcej informacji

Brazylia Guaxupe. Wyśmienity smak i pobudzający aromat kawy Brazylia Guaxupe ceniony jest na całym świecie. Ta 100% Arabica charakteryzuje się niepowtarzalnym, pozbawionym goryczki smakiem z oryginalnymi nutami czekoladowo-orzechowymi. Brazylia Guaxupe to kawa Santos z oznaczeniem SCR 17/18, które mówi o wielkości ziaren – w tym przypadku są one wyjątkowo duże. Większy rozmiar ziaren jest związany z wyższą jakością kawy. W marcu 2017 kawa Brazylia Guaxupe zastąpiła oferowaną przez nas do tej pory kawę o nazwie "Brazylia Santos 17/18". Zmiana ta niesie za sobą wyższą jakość samych ziaren oraz czystrzy, doskonalszy smak, który oferowała "Brazylia Santos 17/18".

Charakterystyka: 100% Arabica
Uprawa: 800-1200 m n.p.m.
Pozyskiwanie: natural process
Aromat: słodki
Klasyfikacja: Strictly Soft Fine Cup
Cupping Notes: chocolate notes, medium body, nutty, sweet, caramel, clean finish

Pochodzenie: Kawa uprawiana jest w regionie Minas Gerais, w południowo-wschodniej Brazylii, na ekologicznych plantacjach położonych na wysokości 1000 m n.p.m. Panujące tam warunki klimatyczne sprawiają, że nabiera ona niezwykłego smaku i aromatu. Większość zbiorów tej znakomitej kawy pochodzi z małych i średnich gospodarstw rolnych, zazwyczaj prowadzonych przez niewielkie przedsiębiorstwa lub firmy rodzinne. Oferowana przez nas kawa pochodzi ze zbiorów z 2017 roku.

Pozyskiwanie: Ziarna kawy zbierane są z wielką starannością, a następnie obrabiane tzw. metodą „na sucho”

Sposób palenia: Kawa Brazylia Guaxupe to kawa palona średnio. Proces palenia trwa kilkanaście minut, odbywa się w temperaturze ok. 200-210 stopni Celsjusza, następnie kawa studzona jest powietrzem, bez użycia wody.

Smak: Kawa Brazylia Guaxupe należy do kaw klasycznych. Charakteryzuje się łagodnym i delikatnym smakiem pozbawionym goryczki, o niskiej kwaskowatości. Zawiera wyraźnie wyczuwalny posmak nut orzechowych i czekoladowych. Brazylia Guaxupe cechuje się także średnim body.

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Od (Warszawa, Polska) dnia03 Aug 2017 (Kawa Brazylia Guaxupe) :
(5/5

Bardzo dobra kawa

Moja ulubiona kawa. Bardzo łagodna i niesamowicie pachnąca

Produkty powiązane