Kawa Gwatemala Huehuetenango SHB Zobacz większe

Kawa Gwatemala Huehuetenango SHB

Nowy

Świeżo palona kawa ziarnista Gwatemala Huehuetenango SHB
Posmak karmelu, wręcz winny aromat jabłek oraz czekolady

Więcej szczegółów

Opinie klientów

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu

Oceń produkt

26,00 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaŚredni - Full City
Data paleniaKawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Więcej informacji

Znakomity, słodki smak i oryginalny, łagodny aromat wyróżniają Gwatemala Huehuetenango SHB spośród innych kaw. Ta 100% arabica najlepiej sprawdzi się jako espresso (ale smakuje świetnie również w innych, alternatywnych sposobach parzenia), zmieniając codzienne picie kawy w pełen doznań smakowych kawowy rytuał.

Charakterystyka: 100% arabica

Pochodzenie: Kawa uprawiana jest w zachodniej części Gwatemali, w rejonie Huehuetenango, na wysokości 1900 m n.p.m. Dzięki panującym na tak znacznych wysokościach warunkom klimatycznym, jej ziarna dojrzewają wolniej i są o wiele twardsze, niż ziarna kaw uprawianych na niższych pułapach, dzięki czemu zwiększa się w nich zawartość naturalnych cukrów, a smak staje się bardziej słodki i intensywny. To wszystko sprawia, że Gwatemala Huehuetenango SHB jest tak pożądana przez koneserów i znawców kawy na całym świecie.
Oferowana przez nas kawa pochodzi ze zbiorów z 2019 roku. 

Pozyskiwanie: Ziarna kawy zbierane są ręcznie w okresie od października do marca. Są poddawane obróbce „na mokro” - myte w krystalicznie czystej wodzie, a następnie suszone na słońcu. 

Sposób palenia: Proces palenia trwa kilkanaście minut, odbywa się w temperaturze ok. 200-210 stopni Celsjusza, następnie ziarna studzone są powietrzem, bez użycia wody.

Smak: Kawa Gwatemala Huehuetenango SHB charakteryzuje się zbalansowanym, czystym i słodkim smakiem. Zawiera delikatny posmak karmelu, wyczuwalną, jabłkową kwaskowatość i aksamitne nuty ciemnej czekolady.

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Bądź pierwszy i napisz swoją opinię !

Produkty powiązane