Kawa Gwatemala Huehuetenango SHB Zobacz większe

Kawa Gwatemala Huehuetenango SHB

Nowy

Świeżo palona kawa ziarnista Gwatemala Huehuetenango SHB
Posmak karmelu, wręcz winny aromat jabłek oraz czekolady

Więcej szczegółów

25,00 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaŚredni - Full City
Wypalić tę kawę na jasny stopień?Na życzenie wypalimy ją dla Ciebie na jasno!

Więcej informacji

Znakomity, słodki smak i oryginalny, łagodny aromat wyróżniają Gwatemala Huehuetenango SHB spośród innych kaw. Ta 100% arabica najlepiej sprawdzi się jako espresso (ale smakuje świetnie również w innych, alternatywnych sposobach parzenia), zmieniając codzienne picie kawy w pełen doznań smakowych kawowy rytuał.

Charakterystyka: 100% arabica

Pochodzenie: Kawa uprawiana jest w zachodniej części Gwatemali, w rejonie Huehuetenango, na wysokości 1900 m n.p.m. Dzięki panującym na tak znacznych wysokościach warunkom klimatycznym, jej ziarna dojrzewają wolniej i są o wiele twardsze, niż ziarna kaw uprawianych na niższych pułapach, dzięki czemu zwiększa się w nich zawartość naturalnych cukrów, a smak staje się bardziej słodki i intensywny. To wszystko sprawia, że Gwatemala Huehuetenango SHB jest tak pożądana przez koneserów i znawców kawy na całym świecie.
Oferowana przez nas kawa pochodzi ze zbiorów z 2018 roku. 

Pozyskiwanie: Ziarna kawy zbierane są ręcznie w okresie od października do marca. Są poddawane obróbce „na mokro” - myte w krystalicznie czystej wodzie, a następnie suszone na słońcu. 

Sposób palenia: Proces palenia trwa kilkanaście minut, odbywa się w temperaturze ok. 200-210 stopni Celsjusza, następnie ziarna studzone są powietrzem, bez użycia wody.

Smak: Kawa Gwatemala Huehuetenango SHB charakteryzuje się zbalansowanym, czystym i słodkim smakiem. Zawiera delikatny posmak karmelu, wyczuwalną, jabłkową kwaskowatość i aksamitne nuty ciemnej czekolady.

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Bądź pierwszy i napisz swoją opinię !

Produkty powiązane