Kawa Gwatemala Victoria Champila SHB Zobacz większe

Kawa Gwatemala Finca Victoria Champila

Nowy

Świeżo palona kawa ziarnista Guatemala Finca Victoria Champila z regionu Huehuetenango, w górach Cuchumatanes.
Posmak owoców malin oraz cytrusów, przy średnio-ciemnym sposobie palenia wyczuwalny aromat czekolady

Więcej szczegółów

Ocena: 5.0000 na 5 ( 1 głosów)
1 głosów

27,00 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaEspresso

Więcej informacji

Gwatemala Finca Victoria Champila to jedna z najlepszych Gwatemalskich kaw speciality, po którą chętnie sięgają miłośnicy kawy na całym świecie. Połączenie kwaskowatości z czekoladową nutą sprawia, że kawa trafia w najbardziej wysmakowane gusta.

Charakterystyka: 100% Arabica
Odmiana: Bourbon i Caturra
Młyn: Beneficio Almolonga
Klasyfikacja ziaren: SHB
Pakowanie: GrainPro

Pochodzenie: Kawa pochodzi z Gwatemali, z plantacji Victoria Champila prowadzonej przez rodzinę Villatoro, w rejonie Huehuetenango. Plantacja położona jest nieopodal gór Cuchumatanes, na wysokości ok. 1600 m n.p.m., dlatego kawa charakteryzuje się dużą twardością ziaren oznaczonych jako SHB. Właściciele plantacji kładą duży nacisk na uprawę przyjazną środowisku oraz sposób pozyskiwania (obróbka mokra). Kawa pochodząca z tej plantacji jest bardzo wysokiej jakości.

Pozyskiwanie: Kawa zbierana jest ręcznie w okresie od stycznia do kwietnia. Wybierane są tylko owoce o najbardziej intensywnym, czerwonym kolorze, które uznawane są za w pełni dojrzałe i wartościowe. Po oddzieleniu od owocu, ziarna umieszczane są w kadziach i poddawane procesowi fermentacji. Następnie opłukiwane są w czystej wodzie, w specjalnych rynnach.

Sposób palenia: Kawa Gwatemala Finca Victoria Champila palona jest powoli i łagodnie pod espresso. Na życzenie wypalimy kawę na stopień jasny (do dripa lub chemexa) Podczas wypalania w profilu jasnym, kawa zachowuje słodki malinowo - cytrusowy aromat.

Smak: zrównoważony, czekoladowy, złożony, czysty, przyjazny posmak. Kawa charakteryzuje się intensywną cielistością (body) i słodką, średnią kwasowością. Wyczuwalne bogactwo owocowych aromatów cytrusowych wraz z dodatkiem truskawek i malin, charakterystycznych dla rejonu, z którego pochodzi. Wytrawny koneser będzie w stanie wyczuć w niej nawet delikatny posmak czekolady.

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Produkty powiązane