Kawa Brazylia Yellow Bourbon Fazenda Rainha Zobacz większe

Kawa Brazylia Yellow Bourbon Fazenda Rainha

Nowy

Świeżo palona kawa ziarnista Brazylia Yellow Bourbon Fazenda Rainha 
Smak: słodki, pełne body. Wyczuwalna czekolada i orzech, niska, przyjemna kwasowość. Ziarno speciality.

Więcej szczegółów

Ocena: 5.0000 na 5 ( 4 głosów)
4 głosów

25,00 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaEspresso

Więcej informacji

Brazylia Yellow Bourbon Fazenda Rainha to wysokiej jakości kawa speciality. Brała udział w prestiżowych konkursach kawowych Cup of Excellence Brazil i znalazła się w finałach w roku 2000, 2001, 2005, 2006, 2008, 2009 oraz 2010. W roku 2011 zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie.

Charakterystyka: 100% Arabica, kawa speciality
Region: Minas Gerais
Plantacja: Rainha (posiada certyfikaty UTZ oraz BSCA)
Odmiana: Yellow Bourbon
Obróbka: pulped natural
Pakowanie: GrainPro

Pochodzenie: Kawa pochodzi z Brazylii, z plantacji Fazenda Rainha prowadzonej przez rodzinę Carvalho Dias, w południowej części stanu Minas Gerais. Plantacja Rainha, której właścicielem jest Luis Fernando de Carvalho Dias ma powierzchnię około 200 hektarów, położona jest na wysokości 1150 – 1400 m.n.p.m i zajmuje się wyłącznie uprawą kawy odmiany Yellow Bourbon.

Pozyskiwanie: Ze względu na charakterystyczne, górskie ukształtowanie terenu nie ma możliwości użycia maszyn w celu pozyskania owoców kawowca. Wszystkie prace na plantacji Fazenda Rainha, w tym zbiory i pakowanie wykonywane są ręcznie. Kawa jest obrabiana metodą pulped natural, a następnie pakowana w specjalne worki GrainPro, aby jak najdłużej utrzymać świeżość zielonego ziarna.

Sposób palenia: Kawa Brazylia Yellow Bourbon Fazenda Rainha wypalana jest powoli i łagodnie pod espresso. Na życzenie klienta możemy wypalić kawę na stopień jasny, pod alternatywy. Wypalana w profilu jasnym kawa zachowuje słodki pomarańczowy aromat.

Smak: W smaku dominuje łagodna, słodka czekolada. Znaleźć tu można delikatną pomarańczową kwasowość oraz posmak orzecha i nuty wiśni. Kawa Brazylia Yellow Bourbon Fazenda Rainh acharakteryzuje się kremowym, pełnym body.
Świetnie sprawdza się jako espresso, kawa mleczna, a w jasnym stopniu palenia również w alternatywach.

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia. 

Produkty powiązane