Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ

Nowy

Świeżo palona kawa ziarnista Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ
Smak: czekolada, orzech, kwiaty, lekka, przyjemna owocowa kwasowość

Więcej szczegółów

Opinie klientów

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu

Oceń produkt

26,00 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaŚredni - Full City
Data paleniaKawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Więcej informacji

Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ. Wyjątkowe bogactwo i różnorodność smaku oraz głębia aromatu sprawiają, że Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ jest tak ceniona i pożądana wśród miłośników kawy na całym świecie. Jej wyrazisty aromat, który uderza w tony czekoladowe, orzechowe, kwiatowe i cytrusowe powodują, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Charakterystyka: 100% Arabica, kawa specialty
Region: Tarrazu
Plantacja: małe gospodarstwa z San Rafael
Odmiana: Caturra i Catuai
Obróbka: fully-washed
Pakowanie: GrainPro

Pochodzenie:  Kawa pochodzi z Ameryki Środkowej, uprawiana jest na Kostaryce w regionie Tarrazu, który może poszczycić się ziarnami powszechnie uważanymi za najlepsze wśród kaw kostarykańskich. Małe plantacje, z których pochodzi kawa znajdują się na wysokości od 1200 do 2000 m n.p.m., co sprawia, że ziarna dojrzewają wolniej i są o wiele twardsze niż ziarna kaw uprawianych na niższych pułapach. Tylko kawy uprawiane na takich wysokościach oznaczone są symbolem „SHB”, co stanowi gwarancję najwyższej jakości i klasy. Oferowana przez nas kawa pochodzi ze zbiorów z 2019 roku.

Pozyskiwanie: Kawa uprawiana jest na glebie wulkanicznej, a same ziarna zbierane są ręcznie, w sezonie od grudnia do lutego. Są poddawane obróbce „na mokro” - myte w krystalicznie czystej wodzie i suszone maszynowo.

Sposób palenia: Kawę Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ wypalamy na średni stopień palenia, pod espresso, aby wydobyć z niej wszystkie aromaty. Proces wypalania trwa ok. 15 minut, następnie kawa schładzana jest zimnym powietrzem.

Smak: niezwykle złożony i bogaty. Kawa zawiera wyrazistą mieszankę aromatów czekolady, karmelu i kwiatów. Wyczuć w niej można również aksamitną nutę orzechów i delikatny akord dojrzałych owoców. Wyjątkową jakość tego napoju docenią zarówno osoby, które stawiają swe pierwsze kroki w świecie kawowych smaków, jak i doświadczeni kawowi smakosze. Kostaryka Tarrazu San Rafael RZ posiada intensywny aromat oraz średnio-wysokie body.

Kawa zostanie wypalona dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Bądź pierwszy i napisz swoją opinię !

Produkty powiązane