Kawa Indie Monsooned Malabar AA Zobacz większe

Kawa Indie Monsooned Malabar AA

Nowy

Indie Monsooned Malabar AA - 100% Arabica. Kawa ziarnista, którą wypalimy dopiero po otrzymaniu zamówienia.
Aromat: dymny, wyczuwalne karmel oraz przyprawy

Więcej szczegółów

Opinie klientów

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu

Oceń produkt

25,00 zł

  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Lista życzeń

Opis

Sposób paleniaŚredni - Full City
Data paleniaKawę wypalimy po złożeniu zamówienia!

Więcej informacji

Kawa indyjska Indie Monsooned Malabar AA. Doskonale znana w całej Europie indyjska Arabica ze względu na swoje walory smakowe oraz bardzo nietypową metodę obróbki ziaren zwaną Monsooningiem. Obróbka kawy Indie Monsooned Malabar AA polega na suszeniu ziaren metodą "natural". Następnie poddaje się je działaniu naturalnych warunków atmosferycznych, tj. wiatrów monsunowych, przez okres 12-16 tygodni. Proces Monsooningu odbywa się wyłącznie na zachodnim wybrzeżu Indii, gdzie wykorzystywane są wiatry z nad Morza Arabskiego podczas okresu monsunowego trwającego od czerwca do września. Podczas tego rodzaju obróbki ziarna Indie Monsooned Malabar AA chłoną wilgoć zwiększając swoją objętość dwukrotnie. Efektem monsooningu jest wyjątkowy, niepowtarzalny smak kawy.

Charakterystyka: 100% Arabica
Właściciel upraw: TATA Estates
Uprawa: 1000-1300 m n.p.m.
Pozyskiwanie: natural process + Monsooning
Aromat: czekolada, toffi, pikantny, korzenny
Odmiana: Arabica S 795, SLN 9
Klasa ziaren: AA
Cupping Notes: Mellow with subtle flavors of toffee, buttery, clean. No trace of acids

Pochodzenie: Kawa Indie Monsooned Malabar AA uprawiana jest w regionie Karnataka, na Wybrzeżu Malabarskim, w południowo-zachodniej części Indii na wysokości 1000 - 1300 m n.p.m. Warunki klimatyczne w których rośną drzewka kawowca oraz sposób obróbki ziarna sprawiają, że nabierają one jedynego w swoim rodzaju smaku i aromatu. Zbiory następują od października do lutego. Oferowana przez nas kawa pochodzi ze zbiorów z 2018/2019 roku.

SmakIndie Monsooned Malabar AA należy do kaw klasycznych o nietypowym aromacie. Charakteryzuje się intensywnym, łagodnym, pełnym, bogatym i gładkim smakiem pozbawionym  kwaskowatości. Zawiera wyraźnie wyczuwalny posmak czekoladowy oraz toffi, z akcentami pikantnych przypraw. Ta indyjska kawa cechuje się także pełnym, maślanym body. Doskonała do espresso i kaw mlecznych.

Kawa zostanie wypalona specjalnie dla Państwa po złożeniu zamówienia.

Opinie

Bądź pierwszy i napisz swoją opinię !

Produkty powiązane